A rajztömbök utolsó lapján kedves, alkotásra ösztönző Master/Miss részére kitölthető díszített oklevelet találunk. Az első oldalon lehet rögzíteni a feladatokat dátummal címmel egy táblázatban. A többféle méretből könnyen választhatunk alkalmasat. A lapszámnál figyeljünk, hogy oldalszámot adott meg a cég, és abból két oldalt elfoglal az oklevél és a tartalomjegyzék.
A Camlin akril és tempera szettjei, praktikus 10ml-es műanyag kupakos üvegekben vannak, amiket egy rekeszes tárolóban lehet biztonságosan hordozni. Vízfestékből választhatunk gombosat, vagy tubusosat. Minden Camlin festék színe ragyogó és erőteljes. A Premio rajztömböket poszter és vízfestékkel is használtuk, festettünk rá színmintákat és képeket is, a papírt így is lehet akár kétoldalasan is használni.
A festékek kiválasztásakor ügyeljünk a technikának megfelelő megvalósítására. Az átlátszó vízfestéknél a színek hígítása és keveredése okozta játékosságra építsünk. Érdekessé tehetjük a festést egyszerű konyhasó használatával is: a vizes festékbe szórt só elzavarja a pigment szemcséket. A Poster Colours és tempera használatakor a színeket csak a határok összemosásáig keverjük, vagy a régi plakátfestés hatása szerint foltokban fessünk, így jön ki legjobban a színek intenzitása. Ahogy ügyesedünk rétegezéssel is festhetünk, kihasználva a fedőképességét, de vigyázva, hogy ne oldjuk fel az alsó réteget. A színfoltokkal való játéknál megfigyelhetjük, ugyan az a szín mennyire másként hat a környezet megváltoztatásával. A színkörnyezet befolyásolja, hogy rikító vagy visszafogott, szinte pasztell hatású egy-egy szín.
Minden nap tanuljunk valami újat a Camlin segítségével!