Gansai
Mi az a Gansai? Japán akvarellfesték, mely különbözik a nyugati típusú akvarelltől anyagában, eszközeiben és használatában is. Használhatjuk a nyugati akvarellfestési technikával és eszközökkel, de igazi szépségét a Gansai papíron és eszközökkel mutatja meg.
A nyugati akvarellfestékekhez képest száradás után fényesebb, ragyogóbb a színe és jobban fed. Ragasztóanyaga kevésbé erős, a nyugati típusú akvarellpapírokon könnyebben visszatörölhető, kevésbé is mutat. Washi papírokon a papír szerkezetébe szivárogva elegendő a kötőanyag, a festék élettel teli marad, szépsége érvényesül. Finomszálú, kecskeszőr ecsettel vigyük fel a festéket. Az ecsetek mérete nagy, ez magyarázza a nagyobb méretű szilkéket is. Gansai festése közben külön palettán nem keverjük a színeket. Színeiben természetesebb, szemcsésebb, találunk közte sötét tónusokat, metál, gyöngyház és írizáló színeket is kiegészítőként.
Legyünk kitartóak, mert a könnyed mozdulatok és biztos ecsetkezelés mögött mindig rengeteg gyakorlás áll.
Akvarell 12db-os szett Gansai Solid Colors
Akvarell 24db-os szett Gansai Solid Colors
Akvarell ecsettollak Akashiya Sai
Akvarell festékkel töltött ecsettollak. A vízalapú festék hűen reprodukálja Japán elegáns, hagyományos színeit, megőrizve az akvarellfestés alkalmazásának lényegét.
Akvarellszett 6 szín Gansai - Gyöngyház színek No.15500
Akvarellszett 6 szín Gansai - Gyöngyház színek No.15502
Akvarellszett 6 szín Gansai - Irizáló színek No.15501
Akvarellszett 6 szín Gansai - Japán színek No.15452
Akvarellszett 6 szín porcelán sziromtálban Gansai - Japanesque colour
Akvarellszett 6 szín sziromtálban Gansai - Aquatic blue
Akvarellszett 6 szín sziromtálban Gansai - Colour Palette
Akvarellszett 6 szín sziromtálban Gansai - Forest green
Előrajzolt akvarellképek Akashiya
Fehérítőpor 40g Wonder powder Boku-undo
Hake akvarellecsetek hosszú fa nyéllel Renesans - J8021
Hagyományos keleti akvarellecset hasított fa nyélbe kötözött kecskeszőr pamaccsal.
Hake akvarellecsetek rövid fa nyéllel Renesans - J8021S
Hagyományos keleti akvarellecset hasított fa nyélbe kötözött kecskeszőr pamaccsal.
Hake ecset 2 colos széles kecskeszőr rusztikus fa nyéllel
Hagyományos keleti akvarellecset 5,8cm széles, kecskeszőr.
Hake ecset 2,5 colos széles kecskeszőr rusztikus fa nyéllel
Hagyományos keleti akvarellecset 7,2cm széles, kecskeszőr.